CLANEK

 

3x poprvé a nová komunita We Hype Techno

3x poprvé! Poprvé dva dlouholetí kamarádi společně pořádají akci, poprvé techno párty ve starých koupelnách Dolní oblasti Vítkovic, a poprvé Marika Rossa v Ostravě. Taková událost Ostravě minimálně pár měsíců chyběla!

 

Dva ostravští techno matadoři s více než 15ti letou DJskou a promotérskou kariérou spojují síly a přináší na českou techno scénu nový projekt! Danny Bright, který má za sebou organizaci PRIGL Festivalu, a Callboy, který stojí za promotérským projektem CODE, se spojili a vytvořili novou platformu pro techno komunitu WE HYPE TECHNO.

We Hype Techno


Pod touto hlavičkou organizují první společný event a míří rovnou hodně vysoko. Ostravu poprvé navštíví jedna z nejvýraznějších představitelek ukrajinské taneční scény, kterou můžeme často vidět na line-upech předních světových festivalů a jejíž remixy se umisťují na předních příčkách platformy Beatport – Marika Rossa.

Tato techno diva není v DJingu a produkci žádným nováčkem. Její tracky vydávají vydavatelství jako Italo Business, Crunch Control, Audio Elite, Naughty Pills, DSR Digital, Dolma Records, Pragmatik Recordings, Naked Lunch nebo Elektrax Recordings, nebo její vlastní FreshCut. Kromě DJingu se věnuje designu extravagantního oblečení své vlastní módní značky FreshCut, které zdatně propaguje na svých vystoupeních a můžete je shlédnout na jejím eshopu www.freshcutlabel.com.

Marika Rossa


Mariku ze severu dorazí podpořit vynikající Sebastian S z dua DUSS, možná nejlepšího polského techno DJ dua, které pravidelně supportuje velká techno jména na polské straně. DUSS je duo, které dokonale ilustruje symbiózu hudebního zážitku a inovace. O hudební produkci samotné oba říkají: "Je to jako věřit v Boha, buď to máte v srdci nebo ne." Dvojka DUSS v průběhu let nastavuje standard produkce tak, že by se nemusela stydět velká jména hudebního světa. Oba procestovali polské kluby a objevili se také na většině významných akcích v zemi. Jejich produkce se trvale zapisuje do tracklistu špičkových umělců polské klubové scény. Objevili se na kompilaci "Godskitchen Poland". Směle se dá říct, že DUSS je jedno z nejpracovitějších a nejoriginálnějších dvojic v Polsku, která si i díky tvrdé práci a úžasným schopnostem zajistila rezidenci v legendárním klubu Luzztro ve Varšavě.

DUSS


Dalším zahraničním vystupujícím bude španělský producent, žijící ve Vídni, Alk Torres. Alkův track "Wuaro" se umístil v TOP 100 žebříčku v žánru Minimal Techno a jeho produkci podporují umělci jako Jamie Jones, Classmatic, Amine Edge & Dance, Rich Nxt, Richie Hawtin a další. Alk neustále pracuje na další a další hudební produkci, kterou vydává na labelech jako Cuff, Issues, Maison, XYZ Underground. Pravidelně hrává v respektovaných vídeňských klubech, má za sebou několik vystoupení v Madridu, Kyjevě, Berlíně a v dalších destinacích. Do Česka přijíždí poprvé a dle jeho slov se do Ostravy moc těší.

Alk Torres


Tato 3 výborná jména doplní výše zmiňovaní Danny Bright a Callboy, kterým nejsou cizí nejprestižnější české kluby, festivaly, tedy pravidelně vystupovali a vystupují ve většině z nich. Oba se společně s projektem WE HYPE TECHNO pokusí přinést do české techno komunity nové nápady, novou energii, kvalitní techno, ale hlavně toleranci a inkluzi pro všechny z vás, co různé styly techna posloucháte. Zároveň chtějí dát prostor novým československým hudebním talentům a lidem, kteří pro techno v Česku chtějí něco dobrého udělat. Samozřejmostí bude pravidelně přivážet do Ostravy a potažmo celé České republiky zajímavá techno jména.

O warm-up set se postará vítěz soutěže o nejlepší mix dvou nebo více techno skladeb.

Pokud máš rád elektronickou hudbu a techno obzvláště, určitě doraz 31.3. 2023 do BrickHouse v Ostravě podpořit skvělou myšlenku, nový projekt a užít si skvělý mejdan, o kterém se bude minimálně na Ostravsku ještě dlouho mluvit.

Organizátoři doporučují zakoupit vstupenku v předprodeji, kapacita nového prostoru je značně omezena a lístky mizí velkou rychlostí.

Veškeré informace najdeš na FB události.

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016