CLANEK

 

Příběh unikátního Radia 1 vychází jako audiokniha

Příběh o historii prvního českého soukromého rádia od Jany Kománkové Radio 1: Život v éteru je momentálně k mání také jako audiokniha - seženete ji na Audiotéce.

 

Knihu načetla vyhledávaná herečka a dabérka Jitka Ježková, která ve své bohaté kariéře byla i DJkou této stanice. V interview ji doplňuje Vasil Fridrich, nejen herec, ale i noční rozhlasový moderátor, který má díky své druhé profesi k látce silný vztah. Úvod a závěr načetla autorka Jana Kománková. V bonusovém tracku ji doplní v krátkém povídání o natáčení hudby Jan Čechtický, autor hudební složky díla. To je navíc doplněno řadou takřka legendárních znělek a jinglů z archivu Radia 1.

Jana Komankova


O režii se postaral Jan Drbohlav, který má na kontě již více než 100 audioknih a také několik cen za jejich mimořádně povedené zpracování. O zvuk se postaral Vladimír Srb, jinak také zvukař Radia 1.

Cechticky, Srb, Drbohlav


Audiokniha má 7 a tři čtvrtě hodiny a je rozdělena do řady kratších úseků podle kapitol tištěné verze knihy. Ta se dva měsíce po vydání dočkala také dotisku, protože původní náklad se vyprodal ještě před jejím křtem.

Srb, Vasil, Fridrich


Ke knize se konají průběžně další akce. 29.11. bude představena v rámci Pecha Kucha Night, 9.12. v debatě s Petrem Vizinou v KC Beseda Klánovice. V dubnu 2024 se objeví v rámci speciální akce na Dobříši a na podzim 2024 na festivalu Cool v plotě v Písku.

Jitka Jezkova


Radio 1: Život v éteru

Délka: 7 hodin 44 minut

Autorka: Jana Kománková

Interpreti: Jitka Ježková, Vasil Fridrich

Hudba: Jan Čechtický (Ohm Square, ex-Sebastians)

Režie: Jan Drbohlav

Mix a mastering: Vladimír Srb

Cena: 469,- Kč, členská cena 375,- Kč.

Nákup + ukázka

O knize

Příběh prvního českého soukromého rádia.
Unikátní kniha mapující historii Radia 1 a počátky nestátního rozhlasového vysílání v Česku. Jak je možné, že divoká devadesátková stanice přežila dodnes a pořád se jí daří? Co je na rádiích vlastně tak skvělého a jakou mají budoucnost?

Kam pro ni

Tištěnou knihu pořídíte například v Panské 7, v Polí5, v Book Therapy, v obchodě Radost Shop. V Brně ji prodává Kabinet múz a Moravská galerie. Po celé republice i na Slovensku ji do běžných knihkupectví dodává Kosmas, který ji prodává také na eshopu.

Více informací najdete na www.zivotveteru.cz.

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016